Pilates Praha

Chcete vypadat lépe a zlepšit svou sílu a pohyblivost? Máte chuť získat úplně nový životní pocit? Pak byste to měli zkusit s Pilatem, cvičením, které změní tělo i ducha

Pilates je vysoce efektivní systém cvičení, která se provádějí pomalu a přesně v souladu s hlubokým vědomým dýcháním a vysokou koncentrací mysli. Pohyby jsou plynulé a vláčné. 

Při tomto cvičení si uvědomujete, že máte svaly, o kterých jste do té doby netušili. Je totiž založené na tom, že aktivuje menší svaly uložené hlouběji a ty pak pomáhají těm větším.

Jde o takzvané cvičení body and mind. To znamená, že byste si při něm měli nejenom protáhnout ztuhlé tělo, posílit svaly, ale povzbudit i mysl. Pilates vychází mimo jiné z jógy, na cviky je potřeba se soustředit, koncentrovat myšlení.

Nejvyšším cílem cvičení je vybudování silného a stabilního centra trupu. Hlavním bonusem tohoto cvičení ale je, že zatěžuje a protahuje tělo rovnoměrně, zpevní ho a donutí vás stát zpříma. Postava pak působí opticky štíhleji.

Základem je správné hluboké dýchání. Provedení cviků navíc vychází z takzvaného centra těla (říká se mu také core), což jsou hluboké svaly v oblasti břicha a zad, pánevního dna a dýchacího svalu bránice.

Pilates dokáže postavu vytvarovat, svaly nepřibývají na objemu, naopak se prodlužují a zeštíhlují. Navíc už po pár lekcích na sobě vidíte, že jste mnohem pružnější, ohebnější.

Z Pilatova cvičení nebudete mít jen fyzický užitek. Tím, že se plně soustředíte na své tělo, zbavíte mozek všedních starostí. Navíc se dostaví pocit síly a psychické vyrovnanosti, který se po cvičení může přenést i do běžného života.

Pilates je vhodný pro každého včetně starších ročníků a lidí s nadváhou. Zkusit by ho měli i ti, kdo mají problémy se zády či se svaly pánevního dna.

Pokud se chcete dočkat pozitivních výsledků, je třeba cvičit dvakrát až třikrát týdně. Čím častěji cvičíte, tím rychleji se dostaví úspěch. Důležitá je pravidelnost. Pouze pravidelným cvičením se naučíte provádět pohyby zcela přesně. Zanedlouho se cviky naučíte natolik dobře, že je budete moci cvičit jeden za druhým plynule a bez přestávek. Zlepší se váš svalový tonus a brzy se budete cítit silnější, pohyblivější a vzpřímenější – a právě to je cílem této metody.

Není třeba si kvůli tomu pořizovat speciální vybavení. Cvičí se v ponožkách a jediné, co potřebujete, je pohodlné oblečení.


Pilates - Deporta