Pilates

Pilates je vysoce efektivní systém cvičení, která se provádějí pomalu a přesně v souladu s hlubokým vědomým dýcháním a vysokou koncentrací mysli. Pohyby jsou plynulé a vláčné. 

Při tomto cvičení si uvědomujete, že máte svaly, o kterých jste do té doby netušili. Je totiž založené na tom, že aktivuje menší svaly uložené hlouběji a ty pak pomáhají těm větším.

Nejvyšším cílem cvičení je vybudování silného a stabilního centra trupu. Hlavním bonusem tohoto cvičení ale je, že zatěžuje a protahuje tělo rovnoměrně, zpevní ho a donutí vás stát zpříma. Postava pak působí opticky štíhleji.

Základem je správné hluboké dýchání. Provedení cviků navíc vychází z takzvaného centra těla (říká se mu také core), což jsou hluboké svaly v oblasti břicha a zad, pánevního dna a dýchacího svalu bránice.

Pilates dokáže postavu vytvarovat, svaly nepřibývají na objemu, naopak se prodlužují a zeštíhlují. Navíc už po pár lekcích na sobě vidíte, že jste mnohem pružnější, ohebnější.

Z Pilatova cvičení nebudete mít jen fyzický užitek. Tím, že se plně soustředíte na své tělo, zbavíte mozek všedních starostí. Navíc se dostaví pocit síly a psychické vyrovnanosti, který se po cvičení může přenést i do běžného života.

Pilates je vhodný pro každého včetně starších ročníků a lidí s nadváhou. Zkusit by ho měli i ti, kdo mají problémy se zády či se svaly pánevního dna.

Nové termíny podzim 2022 

 5. 9. - 12. 12. 2022

Pilates dopoledne - každé pondělí v 10:00 - 11:00 h

 

Cena: samostatná lekce Kč ,-, celý blok: Kč ,-/15 lekcí, Kč ,- za lekci

 

Fyziopilates - DNS podle prof. Koláře - každé pondělí v 11:00 - 12:00 h

 

Cena: samostatná lekce Kč ,- celý blok: Kč ,-/15 lekcí, Kč ,- za lekci

 

Pilates zdravá záda - každé pondělí v 15:20 - 16:15 h 

 

Cena: samostatná lekce Kč ,-, celý blok: Kč ,-/15 lekcí, Kč ,- za lekci

Pilates dopoledne - každou středu v 10:00 - 11:00 h

7. 9. - 14. 12. 2022

Cena: samostatná lekce Kč ,-, celý blok: Kč ,-/14 lekcí, Kč ,- za lekci

Fyziopilaates - Zdravá chůze i chodidlo - každou středu v 11:00 - 12:00 h

 

Cena: samostatná lekce Kč ,-, celý blok: Kč ,-/14 lekcí, Kč  za lekci

Pilates večer - každý čtvrtek v 19:00 - 20:00 h 

8. 9. - 15. 12. 2022

 

Cena: samostatná Kč ,-, celý blok: Kč ,-/13 lekcí, Kč ,- za lekci 

 

Cvičíme na adrese: Sportovní klub bojových umění, Trhanovské nám. 179, Praha 10, www.skbu.cz (najdete zde virtuální prohlídku prostor)

 

Rezervace možné již nyní na tel. č. 607 190 686 nebo e-mail: ivana(dot)deporta(at)gmail(dot)com

Jestliže se přihlásíte, uhraďte prosím převodem na účet, jeho číslo najdete pod záložkou Kontakty. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno. Do zaplacení bude přihláška považována pouze za nezávaznou.