Fasciální Pilates

Fascie jsou kolagenové pojivové tkáně, které obklopují všechny struktury našeho těla, svaly, svalová vlákna, ale i vnitřní orgány. Pokud jsou fascie pružné, je i naše tělo elastické, pohyblivější a odolné vůči zraněním a může se spolehnout na efektivní výkon. Zásadně platí, že svaly a fascie tvoří souvislou jednotku.

Fasciální Pilates je dynamické cvičení, a protože fascie mají rády změnu, spojují se známé nebo méně známé cviky do sekvencí tak, aby se tělo protáhlo v různých úhlech a směrech. Jsou to takové pohyby, při kterých dochází k mobilizaci – rozhýbání, vzájemnému uvolnění a aktivaci – princip pružiny. Po každé sekvenci následuje stabilizace. Každý cvik je nacvičen a poté prováděn tak, aby se s každým opakováním postupně a plynule zvětšoval rozsah pohybu – je to práce s excentrickou svalovou kontrakcí (natažením svalu).

Součástí lekce je i závěrečná automasáž na pěnovém válci nebo s míčky s bodlinkami. Díky této masáži se uvolňuje fasciální slepení a srůsty. Tkáň se uvolní a tělo je pohyblivější.

Už po první lekci se budete cítit pružnější a pohyblivější.

Každý čtvrtek v 18:30 h se střídají lekce Fasciální a Svalová elasticita - volné lekce - stačí rezervace 

 Cena: Kč 150,- nebo permanentka studia

 

Rezervace možné již nyní